Ušní známky

Společnost M.A.V.E. má více než třicetileté zkušenosti s výrobou a distribucí ušních známek pro ovce, kozy, prasata, jelenovité a muflony. Naše známky se osvědčily u tisíců chovatelů po celé České republice a výborně obstály i v náročných přírodních podmínkách mongolských stepí kde teplota v zimě zcela běžně atakují -30 °C

Jak nakupovat dotované ušní známky

Dotované ušní známky s registračními čísly zvěře nelze objednat telefonicky, ale pouze písemně, a to přes Českomoravskou společnost chovatelů, a.s. v Hradištku na tiskopisu k tomu určeném, obsahujícím čitelně vyplněné všechny požadované údaje (úplné jméno chovatele, adresa chovatele, popř. jiná doručovací adresa, kontaktní údaje – telefon, e-mail, číslo hospodářství), a to:

  • e-mailem (znamky@cmsch.cz),
  • faxem (257 896 491),
  • poštou (Českomoravská společnost chovatelů, a.s., Ušní známky pro ovce a kozy, Benešovská 123, Hradištko 252 09),

nebo objednávku uskutečněte přes portál farmáře (internetovou aplikaci Ministerstva zemědělství ČR mohou využívat registrovaní uživatelé portálu eAGRI po přihlášení do privátní zóny portálu mimo jiné také k on-line objednávání ušních známek)

Aktuální tiskopisy naleznete na stránkách Českomoravské společnosti chovatelů, a.s. www.cmsch.cz  Tiskopisy, dokumenty – Označování ovcí a koz, kde naleznete všechny potřebné tiskopisy. Je to rozdělené na ovce, kozy, nové známky, duplikáty. Soubory jsou ve Wordu, takže je můžete stáhnout do počítače, elektronicky vyplnit a jako přílohu zaslat e-mailem.

Jak nakupovat doplňkový sortiment k ušním známkám

Na našem eshopu naleznete široký doplňkový sortiment, některý využijete pro svůj chov, některý na farmě, u sebe doma či na zahradě a jiný zase jen tak pro potěšení. Tento nákup můžete spojit s objednávkou ušních známek a mít tak výhodnější dopravu, při větším nákupu můžete mít dopravu i zcela zdarma!

Jak tedy spojit Vaše objednávky do jedné?

Při ukončování objednávky zaškrtněte políčko "Zadat poznámku pro prodejce (Máte-li objednávku u ČMSCH zadejte sem její číslo)" objeví se textové pole do kterého zadáte číslo objednávky, případně i jakýkoliv další vzkaz.

A co fakturace?

Naše základní nastavení jsou dvě faktury, jedna s objednávkou známek, druhá s doplňkovým sortimentem, ale snažíme se Vám vždy vyjít maximálně vstříc, budete-li chtít fakturu jednu s kompletní objednávkou není nic jednoduššího než zadat tento požadavek do poznámky spolu s číslem objednávky u ČMSCH (důležité: v tomto případě z technických důvodů prosím NEVOLTE platbu kartou online, ale bankovním převodem či dobírkou. Zvolíte-li platbu kartou může se stát, že nebudeme schopni faktury spojit).

Jak vyřešit platbu za dopravu?

Při větším nákupu máte dopravu zdarma a neřešíte nic. Jinak se Vám opět vždy pokusíme vyjít vstříc. Náklady za dopravu jsou standardně zahrnuty v objednávce doplňkového sortimentu a tudíž na faktuře s doplňkovým sortimentem. Chcete-li dopravné přidat na fakturu se známkami stačí opět zadat tento požadavek do poznámky spolu s číslem objednávky u ČMSCH. I v tomto případě, prosím, zvolte platbu převodem či dobírkou. Při platbě kartou mohou nastat technické problémy s vyúčtováním.

Co když mám další dotazy?

Využijte náš kontaktní formulář nebo nám napište e-mail na adresu info@maveboretice.cz nebo zavolejte na telefonním číslo +420 733 662 497 případně využijte náš Facebookový profilJsme Vám k dispozici v pracovní dny od 7 do 15 hodin. 

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem
Podkova samec
5,20 Kč bez DPH
6,29 Kč

vyplněná podkova s rozměrem cca 30 x 35 mm s plastovým hrotem dostupná pouze ve žluté barvě k navěšení se používají kleště MKII s hrotem pro ušní známku podkova (již...

Kód: 71
Tercik samec
9,60 Kč bez DPH
11,62 Kč

kulatá známka s průměrem cca 30 mm s kovovým hrotem dostupná v barvách: žlutá, oranžová, bílá, modrá, zelená k navěšení se používají kleště MKII s dutým hrotem (již...

Kód: 70
Usni znamky A samice 2017 029
10 Kč bez DPH
12,10 Kč

Malá plastová ušní známka s plastovým hrotem (čtvereček s vykousnutými rožky) Rozměr cca 30×30 mm K navěšení se používají kleště MKII s plným hrotem (již neprodejné) nebo...

Kód: 254
Usni znamky typ B samec2017 039
11,50 Kč bez DPH
13,92 Kč

Malá plastová ušní známka pásková dělená Rozměr cca 40×10 mm k navěšení se používají kleště na ušní známky dělené (bezhrotové) Uvedená cena je za 1 pár samec + samice...

Kód: 257
Usni znamky typ C samec 2017 017
11,50 Kč bez DPH
13,92 Kč

Velká plastová ušní známka s kovovým hrotem (tvarem podobná skotu, ale menší) Rozměr cca 40×53 mm K navěšení se používají kleště MKII s dutým hrotem Uvedená cena je za 1 pár...

Kód: 79
Kleště Bezhrotové
350 Kč bez DPH
423,50 Kč
Kód: 260
Kleste
735 Kč bez DPH
889,35 Kč
Kód: 993

Vyhláška nařizuje označit:

Minimálně jednou ušní známkou bez popisového pole všechna zvířata určená k porážce do 12 měsíců stáří, která nejsou určena k obchodování ani k vývozu (zvířata jateční – A1, B1, C1).

Zvířata určená k obchodování nebo k vývozu a zvířata starší 12 měsíců musí být označena dvěma ušními známkami (zvířata chovná – A2, B2, C2, C-CP, C-A).

Pro prvotní označení lze použít všechny popsané typy ušních známek, avšak vhodnější je používat známky menších velikostí (typ A, B). Známky s popisovým polem = CP nelze pro prvotní označení použít samostatně, ale pouze v kombinaci s velkou ušní známkou bez popisového pole typu C.

U žádostí objednávek ušních známek ovcí žádáme chovatele, kteří chovají Romanovské ovce, aby toto plemeno uvedli do poznámky na objednávce (možnost navýšení limitu výroby ušních známek).

Nové ušní známky a duplikáty

Nové ušní známky jsou známky pro prvnotní označení, tj. pro jehňata a dosud neoznačená zvířata
Duplikát ušní známky je nutné objednat v případě, že již označené zvíře známku ztratí je

Povinnost požádat o duplikát ukládá vyhláška chovateli v případě doplnění povinného označení dvěma ušními známkami zvířatům starším 12 měsíců a také pokud se chystá obchodovat se zvířaty, která při narození označil pouze jednou ušní známkou. Nárok na duplikát vzniká chovateli v případě ztráty, zničení nebo z důvodu neplatnosti nebo nedovolené úpravy ušní známky. Duplikát může být vystaven pouze zvířatům zapsaným v ústřední evidenci na hospodářství žadatele.

Při objednání duplikátů ušních známek ovcí a koz bude provedena kontrola s výpisem stavu zvířat v ústřední evidenci. Chovateli žádajícímu o duplikát na zvíře, které není zapsáno na jeho hospodářství do ústřední evidence, nemůže být duplikát vyroben.

Uveďte 5-ti místné číslo zvířete včetně kódu země a kodexu (např. CZ 08200 072).

Kodex u beránků / kozlíků začíná číslem „0“, kodex u jehniček / koziček začíná číslem „9“.

Jednotlivým zvířatům lze objednat jednu známku (včetně typů CP) nebo dvě známky stejného typu (mimo typ CP), popř. kombinaci jedné známky bez popisového pole (A, B, C) a jedné známky s popisovým polem (CP).

V objednávce vždy uvádějte kolik známek (uší) objednáváte, pokud tento údaj nebude uveden bude známka pořízena pouze do jednoho ucha.

Aplikace ušních známek

Zkontrolujte, zda do kleští vkládáte oba díly ušní známky se stejným číslem a dále postupujte následovně:

  • Vezměte čistou ušní známku (samce) a proveďte desinfekci hrotu desinfekčním roztokem nebo sprejem.
  • Připravte si aplikační kleště. Ujistěte se, že typ kleští a jejich hrot odpovídají typu používaných známek a kleště jsou čisté.
  • Vložte oba dva kusy ušních známek (samčí s hrotem, samičí s otvorem) do kleští a proveďte kontrolu jejich správného usazení (obr.1,2,3).
  • Lehkým stlačením kleští se přesvědčte o tom, že hrot samčí známky směřuje přesně do středu otvoru u samičí známky (obr.4).
  • Vždy aplikujte samčí ušní známku ze zadní strany ucha. Známku aplikujte co nevíce do středu ucha mezi dvě ušní žíly (obr.5). Místo správné aplikace je také na obr.6.
  • Dříve než povolíte kleště se ujistěte o tom , že oba dva kusy ušní známky jsou pevně spojeny.

Aplikaci známek provádějte opatrně.

 

Ukázky NESPRÁVNÉ aplikace

Doručování
Doručíme kamkoliv
po celé ČR
Lokální produkty
Lokální produkty
Víme co nabízíme
Námi vyzkoušené zboží
Námi vyzkoušené zboží
stojíme si za svou nabídkou
Odborné poradentství
Odborné poradentsví
ke každému produktu